MRSZ Információ

Mi az MRSZ?

A Magyar Repülő Szövetség kiemelten közhasznú szervezetként működő sportági szakszövetség, amely a magyarországi sportrepülést szabályozza, felügyeli, tagjait és hazánkat a Nemzetközi Repülő Szövetségben (FAI; Fédération Aéronautique Internationale) is képviseli. Az MRSZ 1910-es alapítása óta a FAI aktív tagja. Közel 100 éves fennállása alatt az MRSZ számos kitűnő pilótát és repülő szakembert nevelt, miközben a gyorsan változó világ igényeihez igazodva folyamatosan bővítette tevékenységi körét.

Az MRSZ Szakbizottságai:

Sportági Bizottságok:

Általános Sport Bizottság (Air Sport General Commission);
Ballonrepülő Bizottság (Ballooning Commission);
Általános Repülés Bizottság (General Aviation Commission);
Vitorlázórepülő Bizottság (Gliding Commission);
Forgószárnyas Repülő Bizottság (Rotorcraft Commission);
Ejtőernyős Bizottság (Parachuting Commission);
Személyzet nélküli repülő eszköz Bizottság (UAV, FPV);
Műrepülő Bizottság (Aerobatics Commission);
Siklórepülő Bizottság (Hang Gliding and Paragliding Commission);
Könnyűrepülő és Motoros Siklóernyő Bizottság (Microlight and Paramotor Commission);
Amatőrépítésű és Kísérleti Légijármű Bizottság (Amateur Built and Experimental Aircraft Commission).

Technikai Bizottságok (Technical Commissions):

Oktatási Bizottság (Aviation and Space Education Commission);
Egészségügyi Bizottság (Medico-Physiological Commission);
Környezetvédelmi Bizottság (Enviromental Commission);
Légtér és Navigációs Bizottság (Commission on Airspace and Navigation Systems).

Az MRSZ célja

A Magyar Repülő Szövetség működésének célja:
– a légi sportok művelésének gyakorlása, feltételeinek biztosítása;
– légi sportokkal kapcsolatos versenyek szervezése;
– közösségi élet kibontakoztatása, építése, fenntartása;
– érdekképviselet;
– a légi sportok népszerűsítése, honvédelmi feladatokat elősegítő bázisok létrehozása;
– sportkapcsolatok létesítése és fejlesztése, a honvédelemhez, illetve más, részben állami feladatokhoz kapcsolódó tevékenység;
– a rendszeres testedzés népszerűsítése.

Az MRSZ tevékenysége

A Magyar Repülő Szövetség tagjairól és sportolóiról nyilvántartást vezet, részükre nemzetközi sportigazolványt (sporting licence) ad ki, amellyel sportolóink nemzeti- és nemzetközi versenyeken, valamint kontinentális és világbajnokságokon vehetnek részt. Ezen kívül versenyeket szervez, illetve felügyeli azok megszervezését, díjakat oszt ki, hivatalos listát vezet a nemzeti és nemzetközi rekordokról, versenyszabályzatokat alkot és összeállítja az egyes légi sportok Nemzeti Válogatott keretét. Az MRSZ a magyarországi sport- és hobbirepülés számára társadalmi és technikai bázist teremt: összefogja az ezen tevékenységben részt vevő embereket, pilótákat és műszaki szakembereket képez, minősít és jogosít, tankönyveket és oktatási segédanyagokat ad ki, továbbá saját és repülőklubjai légi járműveit üzemelteti, javítja, azok légi alkalmassági felülvizsgálatát biztosítja és repülésbiztonsági ügyeletet ad. PR-munkájával segíti a kiemelkedő versenyzők nyilvánossághoz jutását; repülőnapok és egyéb rendezvények szervezésével népszerűsíti a magyar sportrepülést. Tagszervezetein keresztül az MRSZ szolgáltatások széles körét nyújtja (pilótaképzés, repülőgép javítás, sétarepülés, légi fotózás, légireklám-vontatás, légibemutató-szervezés, stb.) Amennyiben részletesebben meg szeretné ismerni a Magyar Repülő Szövetség tevékenységét, lépjen kapcsolatba velünk!

Az MRSZ döntéshozó testületei

Közgyűlés